Back to the top

SIK SORULAN SORULAR

SIK SORULAN SORULAR

DEĞERLİ GÖRÜŞLERİNİZ VE DİĞER SORULARINIZ İÇİN BİZE ULAŞIN.

Hafta içi 11.00 – 20.00 , hafta sonu 12.00 – 20.00 arasında telefonla, ya da info@moschidae.com ‘ dan bize dilediğiniz zaman e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

Moschidae ne anlama gelir, nasıl telafuz edilir?

Moschidae, Himalayalar’da yaşayan, boynuz yerine dişleri olan sevimli erkek misk geyiği Moschus Moschiferus familyasının Latince’deki adıdır. Parfümeri tarihinin çok eski dönemlerinden beri kullanılan en pahalı ve güçlü ham maddelerden misk, geyiklerin çiftleşmeye hazır olduklarını belli etmek ve bulundukları yeri işaretlemek için karınlarının altındaki kesecikte salgıladıkları maddeden elde edilir. Parfümün kalıcılığını arttırmak için kullanılan bu ham maddeyi elde etmek için avlanan misk geyiklerinin türü tükenmekle karşı karşıya kaldı. Nihayet 1973’te CITES tarafından misk geyiklerinin avlanması yasaklandı. Günümüzde parfümlerin büyük çoğunluğunda  misk yerine geçen sentetik reproduksiyonlar kullanılmaktadır.

Moschidae; Moskidey ya da bizim tercih ettiğimiz şekliyle Moşidey olarak telafuz edilebilir.

Ham maddelerinizi nereden tedarik ediyorsunuz?

Büyük çoğunluğunu Italya ve Fransa olmak üzere, belirli bir kısmını da yerli üreticilerden tedarik ediyoruz.

Parfüm workshopu ne kadar sürer, nasıl katılırım?

Randevu alarak tek başınıza veya sevdiklerinizle birlikte parfüm tasarım workshoplarımıza katılabilirsiniz. Workshop süresi bir kişi için ortalama iki saat olup randevu aldığınız kişi sayısına göre artar. Dilerseniz kendi grubunuzla özel bir parfüm workshopu gerçekleştirebilirsiniz. Atölyeler, altı kişiye kadar olan gruplar için stüdyomuzda, kurumsal ve daha büyük gruplar için ortak kararla seçilmiş özel bir mekanda gerçekleştirilir. Yine belirli aralıklarla düzenlediğimiz grup workshop takvimi ve diğer detaylar için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Birebir workshop ile grup workshop arasındaki fark nedir?

Birebir workshoplarda , geniş içeriğe sahip parfümör paletimizden kişisel koku zevkinize uygun olan notaları seçerek kendi imzanızı taşıyan  unique bir parfüm tasarlarsınız.  Grup workshoplarımızda ise tasarımcılarımız rehberliğinde  belirli bir parfüm ailesine (odunsu, çiçeksi, oriental, fougere, chypre gibi) ait içeriklerle hayal gücünüzü kullanarak bir akor yaratır ve formülünüzü koku zevkinize göre kişiselleştirirsiniz.

Parfüm tasarımı konusunda herhangi bir bilgiye sahip değilim, yine de workshoplara katılabilir miyim?

Elbette. Workshoplarımız her seviyeden parfüm severlerin katılımına uygundur. Moschidae olarak tasarımın her aşamasında size rehberlik etmekten ve bu deneyimi sizinle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Ya doğru notaları seçemezsem ve parfüm istediğim gibi olmazsa?

Tasarımın ilk aşamasında sevdiğiniz ve kullandığınız parfümlerin ortak içeriklerini belirleyerek bu notaların tek başına nasıl koktuğunu keşfettiğiniz bir yolculuğa çıkarsınız. Siz sevdiğiniz notaları seçerken tasarımcılarımız onlarla uyumlu olan ve parfümünüzü tamamlayacak önerilerde bulunur. Seçimleriniz tamamlandığında önce formülünüz küçük bir miktarda teninizde prova edilir. İsteğiniz üzerine formül aynı kalabilir veya yeniden yazılabilir. Gerekli görülürse yeni bir revizyona gidilerek hayalinizdeki kokuya ulaşmanız sağlanır.

Parfüme karşı hassasiyetim/alerjim var. Doğru parfümü nasıl seçebilirim?

Parfüm, çok sayıda doğal ve sentetik materyallerden oluşur. Toplumdaki ‘doğal iyi, sentetik kötü’ algısı doğru değildir. Örneğin bergamot, bir işlemden geçmeden en saf haliyle kullanıldığında toksik etki yaratabilir.  Hangi maddeye karşı alerjiniz olduğunu bilmiyorsanız parfüm alırken önce teninizin küçük bir alanında test etmenizi öneririz.

Hobi olarak parfüm yapıyorum. Workshoplarınıza katılarak profesyonel parfümler tasarlayabilir miyim?

Parfüm tasarımı uzun süreli eğitim, deneyim ve yaratıcılık gerektiren keyifli bir alandır. 2-3 saat süren atölye çalışmalarımızda aktardığımız temel parfümeri bilgileri, profesyonel tasarımlar yapmanızı sağlayamaz ancak hobinizi geliştirmenize yardımcı olur .

testimonial-avatar

Cok guzel bir deneyimdi. Farkli bir seyler denemek isteyenlere kesinlikle tavsiye edilir. Kendi parfum recetem var artik.- Mutlu bir müşteri

5 out of 5

testimonial-avatar

Birkaç saat boyunca envai çeşit esans koklayıp parfüm tasarladık. İncelikleri mekanın tatlı sahibesinden öğrendik. Güldük, eğlendik ve kıskançlık krizlerine girdik. 🙂 Fakat sonuç çok tatmin edici oldu, parfümün sahibi çok beğendi çok da yakıştı ona. En kısa zamanda kendimiz için de yapacağız.Mutlu bir müşteri

5 out of 5

Moda, Kadıköy/Istanbul

+90216 338 85 90
info@moschidae.com

E-BÜLTEN

 
© Moschidae 2020. Tüm hakları saklıdır.